جمعه 30 شهريور 1397 | Friday 21 September 2018

موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر - اولین جشنواره موسیقی دانشجویان استان همدان برگزار شد

اولین جشنواره موسیقی دانشجویان استان همدان به میزبانی مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد 1 همدان برگزار شد

 


به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی علمی-کاربردی فرهنگ و هنر، اولین جشنواره موسیقی دانشجویان استان همدان به میزبانی مرکزآموزش علمی-کاربردی فرهنگ و هنر واحد 1 همدان، 19و 20 اردیبهشت ماه در محل آمفی تئاتر این مرکز برگزار گردید.
گفتنی است اولین جشنواره موسیقی استان همدان در سه بخش تک نوازی، آواز و پژوهشی برگزار شد. هیات داوران در این جشنواره در بخش تک نوازی در رشته ساز ویولون، ساز دف، ساز سنتور، تار و تنبور و همچنین بخش پژوهش به ترتیب 3 نفر را در هر رشته حایز مقام های اول تا سوم دانستند و در بخش آواز نیز از سه نفر تقدیر به عمل آمد.
در ابتدای این مراسم سید حسین جعفری سرپرست مرکز ضمن عرض خیر مقدم، گزارشی در خصوص رشته ی موسیقی و روند برگزاری آن در مرکز ارائه و سپس نکاتی را در باب اهمیت این هنر فاخر بیان نمود. پس از آن استاد زندی مدیر گروه رشته ی موسیقی و استان جمشیدی از اساتید بنام موسیقی استان، به ایراد سخنرانی پرداختند.
در ادامه گروه موسیقی آیین، مرکب از 11 نوازنده به سرپرستی مصطفی رشیدی به اجرای موسیقی پرداختند و در پایان نیز نماینده ی هیات داوران به قرائت بیانیه پرداخت و جوایز نفرات برتر اهدا گردید.
شایان ذکر است مرکزآموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد 1 همدان به عنوان تنها متولی آموزش رسمی موسیقی در این استان برنامه هایی از این دست را با هدف معرفی و تقویت هرچه بیشتر رشته موسیقی جهت آشنایی دانشجویان و علاقه مندان به این هنر در این استان برگزار می نماید.
اختتامیه ی اولین جشنواره موسیقی دانشجویان استان همدان راس ساعت 16 عصر روز دوشنبه 20 اردیبهشت ماه در محل آمفی تئاتر مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد 1 همدان برگزار گردید.

 

گزارش تصویری:

Template Design:Dima Group