چهارشنبه 25 مهر 1397 | Wednesday 17 October 2018

موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر - دانشگاه فرهنگ و هنردانش آموزان مستعد هنرستان های موسیقی را بورسیه می کند

سوسن تقی پور در نشست «شبی با فخر موسیقی ایران» : دانشگاه فرهنگ و هنر دانش آموزان مستعد هنرستان های موسیقی را بورسیه می کند

 

 

مدیر مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶تهران از بورسیه رایگان دانش آموزان مستعد در هنرستان های موسیقی خبر داد و گفت: این اقدام قدمی برای محکم تر کردن ساختار ارکستر فرهنگ و هنر است.

دانشگاه فرهنگ و هنردانش آموزان مستعد هنرستان های موسیقی را بورسیه می کند

به گزارش روابط عمومی موسسه به نقل از خبرگزاری شبستان، نشست «شبی با فخر موسیقی ایران» با حضور فرهاد فخرالدینی، رهبر ارکستر، سوسن تقی پور، مدیر مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶تهران، وحید تاج، خواننده، مجید عسگری،خواننده و شهلا میلانی ، شنبه 6مردادماه در تالار وحدت برگزار شد.

در این نشست سوسن تقی پور، مدیر مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶تهران گفت: کنسرت «شبی با فخر موسیقی ایران» یازدهم و دوازدهم مردادماه به رهبری استاد فرهاد فخرالدینی و با خوانندگی وحید تاج و مجید عسکری برگزار می شود.

وی افزود: ارکستر فرهنگ و هنر مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶تهران 5 سال است که با رهبری ثابت علی اکبر قربانی و شهرام توکلی فعالیت می کند، 90 در صد نوازندگان این ارکستر از فارغ التحصیلان رشته موسیقی هستند.

سوسن تقی پور با اشاره به اینکه وظیفه دانشگاه و آموزشگاه های موسیقی تعلیم نوازنده است؛ گفت: در اینکه ما باید نوازنده چیره دست تربیت کنیم شکی نیست،‌ خیلی از نوازندگان ارکستر سمفونیک از دانشگاه های فرهنگ و هنر است، در اجرای آینده ما 49 نفر از نوازندگان، فارغ التحصیلان، دانشجویان و اساتید دانشگاه علمی و کاربردی هستند و  35 نفر اعضای کر نیز دانشجویان رشته آواز و نوازندگی مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶تهران می باشند.

وی خاطر نشان کرد: ضعف ما در نوازندگان موسیقی به دانشگاه ها و آموزشگاه های موسیقی برمی گردد؛ ولی من فکر می کنم مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶تهران و رهبر ارکستر آن، کار بزرگی کردند که توانستند این ارکستر را با هزینه های بیرون حفظ کنند، این ارکستر کاملا مستقل عمل می کند.

شهرام توکلی از رهبران ارکستر فرهنگ و هنر  نیز گفت: ترکیب ارکستر فرهنگ و هنر 35 نفر است اما در این برنامه حجم ارکستر را بزرگ کردیم که در شان استاد فخرالدینی باشد.

 مدیر مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶تهران گفت: من به تمام هنرستان های موسیقی نامه نوشتم که دانش آموزان مستعد را بورسیه می کنم و این قدمی برای این است که ساختار ارکستر فرهنگ و هنر را محکم تر کنیم و ارکستری در کنار آن راه اندازی نماییم.

Template Design:Dima Group