چهارشنبه 25 مهر 1397 | Wednesday 17 October 2018

موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر - فستیوال موسیقی معاصر تهران و کارگاه‌های نوازندگان اروپایی

کارگاههای پژوهشی نوازندگان اروپایی در تهران

 

 

به گزارشروابط عمومی موسسه، طبق گفته‌های احسان تارخ مدیر اجرایی سومین فستیوال موسیقی معاصر تهران ـ دوره از این فستیوال ۱۰۸ گروه شرکت کردند که از میان آن‌ها ۲۷ گروه که شامل ۱۳۳هنرمند می باشد به مرحله نهایی راه یافتند و هنرمندانی از از کشورهای آلمان، بلژیک، لهستان، جمهوری چک، ایتالیا و... در جشنواره حضور دارند. مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶ نیز یکی از حامیان جشنواره است.

تالار حافظ، تالار رودکی، برج آزادی، کارگاه دانشگاه علمی کاربردی میزبان اجراها و برنامه‌های این فستیوال هستند.

نوید گوهری مدیر هنری این رویداد نیز در این باره گفته است که در سومین دوره این فستیوال سعی دارند تا به بررسی اهمیت مخاطب و نقش آن در خلق آثار هنری، اهمیت و نقش عناصر بصری در اجراهای موسیقی و همچنین تداخل مرزهای هنری در آثار معاصر را کشف و بررسی کنند.

سومین فستیوال بین‌المللی موسیقی معاصر تهران۳۰ فروردین آغاز شده و تا هفتم اردیبهشت سال جاری با حضور هنرمندان ایران و شش کشور برگزار می‌شود.

در این راستا به دنبال برگزاری سومین فستیوال موسیقی معاصر در تهران، نوازندگان اروپایی شرکت کننده، کارگاههای آموزشی خود را از سوم اردیبهشت ماه در مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶ برگزار کرده اند.

سوسن تقی پور رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶  گفت: در راستای همکاری مرکز با سومین فستیوال موسیقی معاصر، کارگاههای پژوهشی نوازندگان خارجی شرکت کننده از امروز با موضوعات مختلف در محل این دانشگاه برگزار می شود به طوری که امروز دوشنبه ۳اردیبهشت ماه کارگاه آموزشی «الکساندر سولبیاتی» از ایتالیا با عنوان «بررسی شیوه های آهنگسازی معاصر»، سه شنبه ۴ اردیبهشت ماه کارگاه آموزشی«تریو زلمایا» از آلمان با موضوع «بررسی تکنیک های آنسامبل نوازی»، چهارشنبه ۵ اردیبهشت کارگاه آموزشی «یاکوب راتای» از جمهوری چک با عنوان «بررسی جریانات موسیقی الکترونیک و الکتروآکوستیک» و پنج شنبه ۶ اردیبهشت اجرای پژوهشی «پروفسور اشتفان ینا» و «الناز بهکام» با موضوع «بررسی جریانات آهنگسازی بعد از جنگ جهانی دوم» برپا خواهد شد.

او ادامه داد: به پیشنهاد دو نفر از اساتید دانشگاه جناب آقای مفخم و خانم مارتینا کوسسکا که از اعضای اصلی برگزارکننده سومین فستیوال موسیقی معاصر هستند و نیز و به دعوت کمیته برگزارکننده افتخار برگزاری چهار کارگاه آموزشی و پژوهشی به ما داده شده که امیدوارم با حضور جدی دانشجویان بتوانیم بیشترین بهره مندی را داشته باشیم و با برپایی چنین کارگاههایی در راستای اهداف آموزشی دانشگاه گامهای موثری برداریم.

کارگاههای آموزشی موزیسین های اروپایی از ۳ تا ۶ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۳ در محل دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶واقع در میدان انقلاب، خیابان جمال زاده شمالی، کوچه بزمه، پلاک دو برگزار می شود که ورود برای عموم نیز آزاد است.

Template Design:Dima Group