چهارشنبه 25 مهر 1397 | Wednesday 17 October 2018

موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر - مراسم تجليل از ايثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور رییس موسسه برگزار شد

جشن تجليل از ايثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن سینمایی برگزار شد

 

 

جشن تجليل از ايثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز 24مردادماه در سالن سینمایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه، جشن ایثار ویژه گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن و تجلیل از آزادگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور دکترسیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امیر دریادار حبیب الله سیاری رییس ستاد هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران ، دکتر احمدی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی ، علی اصغر کاراندیش معاون وزیر، حجت الاسلام محمدعلی انصاری مشاور وزیر در امور ایثارگران، قادر آشنا رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر، مدیران عرصه فرهنگ و هنر و ایثارگران معزز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد .

در ابتدای مراسم حجت الاسلام محمدعلی انصاری مشاور وزیر در امور ایثارگران با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: در این شرایط سخت و مشکل کشور که دوران تهدید و تحریم است یکی از راه های عبور از این گردنه های سخت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی افزود: ایثارگران ما در هشت سال دفاع مقدس از کیان کشور دفاع کردند و امروز هم باید از سنگر ترویج این فرهنگ و‌ گسترش فرهنگ ایثار دفاع کنیم.

در ادامه از دکتر قادر آشنا آزاده و جانباز دوران هشت سال دفاع مقدس و رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر به سخنرانی دعوت شد. ایشان در ابتدا خاطراتی را از دوران سخت اسارت بیان نمودند و در خصوص از خودگذشتگی ها و جان فشانی های هم بندان خود که همگی در جهت سربلندی ایران اسلامی بود، سخن گفتند. سپس وی در همین راستا اظهار داشت: قطعا با ترویج فرهنگ ایثارگری می توانیم تمام مشکلات کنونی کشور را پشت سر بگذاریم به شرط آنکه نگاه توحیدی و زندگی توحیدی را مبنای عمل خود قرار دهیم.

 

در بخش بعدی مراسم، امیردریادار حبیب الله سیاری به سخنرانی پراخت. وی در سخنان خود به وضعیت فعلی کشور اشاره کرد و هر گونه توسعه و پیشرفت را نیازمند ثبات در کشور دانست و گفت:‌ ما باید ثبات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی داشته باشیم تا پیشرفت حاصل شود اما دشمن به دنبال این است که این ثبات را در ابعاد مختلف به هم بزند. ابزارش نیز فضای مجازی و عملیات روانی، شایعه و اختلاف افکنی است. او با تمام قدرت در تلاش است تا با بر هم زدن ثبات، امنیت را از بین ببرد اما رهبر انقلاب دو روز پیش در سخنان خود عنوان داشتند اگر ما بیدار و هوشیار و با بصیرت باشیم مطمئن باشید دشمن در کارش موفق نخواهد شد که البته ما نیز تحت تاثیر قرار نخواهیم گرفت و دشمن در این عملیات شکست خواهد خورد.

در ادامه این مراسم از دو کتاب «ایستاده چون سرو» و «تلخ شیرین» گزیده‌ای از خاطرات آزادگان شاغل در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

در پایان مراسم نیز دکتر سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنرانی نمودند. ایشان در سخنان کوتاهی ابراز داشتند: ایثارگران خط اتصال ما با گذشته پرافتخار هستند و ما این گذشته پرافتخار را مدیون جمع ایثارگرانی هستیم که آن را به یاد ما می‌آورند و به ما می‌شناسانند که اگر تاریخ چند هزار ساله داریم یا تاریخ ۱۴۰۰ ساله پس از اسلام، تاریخ پر فراز و نشیب اخیر و تاریخ ۴۰ ساله جمهوری اسلامی را داریم به پاس رادمردانی بوده که در این خاک و زمین جنگیدند،‌ ایستادند و اجازه ندادند وجبی از خاک کشور کسر شود و عزتی ازاین سرزمین فرو بریزد.

صالحی با بیان اینکه مسیری که می‌توانیم برای آبادانی ایران طی کنیم از طریق همان چیزی می‌گذرد که برای حفظ انقلاب طی کردیم، عنوان داشت: یعنی خود را کمتر دیدن و ندیدن و منافع نظام و انقلاب را اصل دیدن، به نظر می‌رسد آنچه ایران و انقلاب را حفظ کرده مسیر آبادانی و توسعه ایران اسلامی و بقای اسلام و انقلاب است و ایثارگران پیشتازان این مسیر هستند.

گفتنی است برنامه تجليل از ايثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همه ساله به‌منظور حفظ و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت برگزار می گردد.

Template Design:Dima Group