چهارشنبه 25 مهر 1397 | Wednesday 17 October 2018

موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر - برگزاری جلسه تقدیر و تشکر از مراکز برتر فرهنگ و هنر استان تهران در هجدهمین نمایشگاه دستاوردهایپژوهش، فناوری و فن بازار

جلسه تقدیر و تشکر از مراکز برتر فرهنگ و هنر استان تهران در هجدهمین نمایشگاه دستاوردهایپژوهش، فناوری و فن بازار به همت معاونت فرهنگی پژوهشی موسسه برگزار گردید

 

 

به گزارش روابط عمومی موسسه،در جلسه ای که با حضور دکترقادر آشنا رئیس موسسه و معاونین ایشان، دکترجواد علیزاده(رئیس مرکز 18)، دکتر شاهین فرزانه (رئیس مرکز47)، دکتر ایرج ایمانی (رئیس مرکز 38)، دکتر سوسن تقی پور(رئیس مرکز 46)، دکتر مرادی (رئیس واحد 11)، دکتربناییان (رئیس واحد 33)، دکتر علینی (رئیس واحد 31) و دکتر شیرازی (رئیس واحد 20) در سالن جلسات این موسسه برگزار شد از مراکز برتر علمی کاربردی فرهنگ و هنر استان تهران در هجدهمین نمایشگاه دستاوردهایپژوهش، فناوری و فن بازار که در آذر ماه سالجاری توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار گردیده بود، ضمن اهدای لوح سپاس، تقدیر و قدردانی به عمل آمد.

در ابتدای این مراسم دکترعباسی معاون فرهنگی-پژوهشی موسسه ضمن تقدیراز مراکز فعال در این عرصه بیان داشتند: ارتقاء فعالیت های فرهنگی-پژوهشی مراکز، ما را به آرمانهای دانشگاه جامع نزدیکتر می نماید و حضور در فراخوان­ های دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز می تواند موجبات ارتقاء و پیشرفت سطح کلیه مراکز را فراهم آورد.

در ادامه دکتر آشنا رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر با ایراد سخنانی ضمن تشکر از کلیه مراکز، به اهمیت فعالیت های فرهنگی- پژوهشی و پیدا کردن جهت فعالیت ها بالاخص درعرصه فرهنگ و هنر اشاره نمودند که اهمیت دادن به این مقوله و سرمایه گذاری در آن موجب پیشرفت حوزه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی خواهد شد. وی اظهار داشت: در عرصه فرهنگ باید برنامه ریزی دقیقی صورت پذیرد و چنانچه در حوزه فرهنگ و هنر سرمایه گذاری نکنیم متضرر خواهیم شد.

وی ضمن اعلام رضایت از عملکرد مراکز فرهنگ و هنر ابراز داشت: با گسترش فعالیت های فرهنگی باید نقاط قوت و ضعف را شناسایی و برای ارتقای این فعالیت ها نیز می توان از حوزه رسانه استفاده نمود. ایشان بیان داشتند: در حال حاضر باید مراکز در حوزه کارافرینی و اشتغال فعالیت درخور توجهی نمایند چرا که رشته های مهارتی فرهنگ و هنر خود موجب کارافرینی می باشد.

در ادامه دکتر علیزاده رئیس انجمن صنفی مراکز علمی کاربردی به ظرفیت بالای مراکز در حوزه کارافرینی اشاره و نیز برگزاری نمایشگاه تخصصی دستاوردهای فرهنگ و هنر را مقوله ای مهم جهت معرفی توانمندی های مراکز فرهنگ و هنر دانست و به ضرورت ّبرنامه ریزی جهت برگزاری این نمایشگاه تاکید کرد.

گفتنی است ایجاد دفاتر کارافرینی در مراکز، ایجاد سامانه پژوهش واحد و متمرکز جهت ثبت فعالیت ها و اختراعات، تدوین سند راهبردی مبتنی بر مهندسی فرهنگی و بیانات مقام معظم رهبری، تدوین پیوست فرهنگی و پیگیری اختراعات و ابتکارات فرهنگ و هنر از جمله موارد مورد بحث در این جلسه بود.

در پایان این جلسه نیز دکتر آشنا رئیس موسسه و دکتر عباسی معاون فرهنگی- پژوهشی موسسه از روسای این مراکز با اهدای لوح ، تقدیر و تشکر به عمل آوردند.

 

 

Template Design:Dima Group