چهارشنبه 25 مهر 1397 | Wednesday 17 October 2018

موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر - اولین مرکز بین المللی آموزشی توسط دانشگاه علمی کاربردی راه اندازی می شود

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: اولین مرکز بین المللی آموزشی با مشارکت یکی از کشورهای اروپایی در راستای آموزش مهارتهای تخصصی توسط دانشگاه علمی کاربردی راه اندازی می شود

 

 

 

به گزارش روابط عمومی موسسه محمدحسین امید در نشست با خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: دانشگاه علمی کاربردی تاکنون توانسته اقدامات خوبی در سطح کشور انجام دهد بطوریکه در استانهای غربی و شرقی به دنبال پذیرش دانشجوی خارجی بوده و همچنین در نظر دارد با مشارکت یکی از کشورهای اروپایی به آموزش مهارتهای تخصصی اقدام کند که بزودی بعد از نهایی شدن این مورد بصورت رسمی اعلام خواهد شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۶۰مرکز نوآوری در سراسر کشور راه‌اندازی شده است، یادآور شد: این مراکزدر بحث انتقال فناوری در کنار مراکز علمی کاربردی فعالیت می‌کنند بطوریکه در کنار این موضوع نیز کلینیک‌های مشاوره و کارآفرینی برای کمک به دانشجویان راه‌اندازی شده است.

به گفته وی در حال حاضر بیش از ۴۰۰هزار نفر دانشجو در بیش از ۶۰۰مرکز علمی کاربردی در سطح کشور تحصیل می‌کنند که هر سال به طور میانگین حدود ۲۰۰هزار نفر دانشجو از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و همین تعداد نیز پذیرش دانشجوی جدید داریم.

امید با یادآوری اینکه بیش از ۵۰درصد دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی بعد از فارغ التحصیلی صاحب شغل شده اند، گفت: براساس نظرسنجی‌های انجام شده از ۱۰۰هزار دانشجوی فارغ‌التحصیل این دانشگاه نیمی از فارغ‌التحصیلان توانسته اند برای خود شغل پیدا یا ایجاد کند ۲۰درصد نیز نیز قبل از ورود به دانشگاه خود دارای شغل بودند.

به گفته وی این دانشگاه تلاش کرده از روی بازاریابی جذب دانشجو کرده و به صورت تخصصی آموزش‌های لازم را برای مشاغلی که در کشور مورد نیاز خواهد بود ارائه کند.

وی در ادامه با اشاره به بحث ادغام دانشگاه جامع علمی کاربردی با دانشگاه فنی و حرفه‌ای تاکید کرد: این دو دانشگاه وظایف خود را در راستای برنامه‌های تدوین شده انجام می‌دهند و بحث ادغامی وجود ندارد.

Template Design:Dima Group