چهارشنبه 25 مهر 1397 | Wednesday 17 October 2018

موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر - وضعیت اشتغال دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی رصد می شود

طرح رصد اشتغال دانشگاه جامع علمی کاربردی طی دو مرحله اجرا می شود

 

 

معاون پژوهشی دانشگاه علمی کاربردی گفت: طرح رصد اشتغال در این دانشگاه طی دو مرحله اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه به نقل از خبرگزاریمهر، به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، مهدخت بروجردی علوی گفت: مسئله رصد اشتغال دانش آموختگان دانشگاه موضوعی بسیار مهم و از جمله وظایفی است که مسئولیت آن به معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور و به خصوص دفاتر ارتباط با صنعت و کارآفرینی، سپرده شده و این امر در دانشگاه جامع علمی کاربردی با سرعت در حال انجام است.

وی طرح رصد اشتغال در دانشگاه جامع علمی کاربردی را شامل دو مرحله عنوان کرد و افزود: در فاز نخست این طرح، ورودی های سال ۱۳۹۰به بعد، طی یک فراخوان پیامکی، برای ثبت وضعیت شغلی خود فراخوانده می شوند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: در مرحله دوم با راه اندازی و تکمیل سامانه رصد اشتغال دانش آموختگان دانشگاه و متعاقب آن تشکیل باشگاه دانش آموختگان، فصل جدیدی از خدمت رسانی به دانش آموختگان این دانشگاه انجام خواهد شد.

بروجردی ضمن تاکید بر اهمیت موضوع اشتغال و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز بازار کار گفت: یکی از مزایای رصد اشتغال دانش آموختگان دانشگاه ها، مشخص شدن سهم هر دانشگاه در پر کردن شکاف میان نیازهای بازار کار نیروی انسانی ماهر و متخصص است که از ملزومات توسعه پایدار جوامع به شمار می رود.

وی عنوان کرد: به نظر می رسد دانشگاه جامع علمی کاربردی با ساختار آموزشی متفاوت خود در پر کردن این شکاف سهمی بسزا داشته باشند.

معاون پژوهشی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: دانش آموختگان این دانشگاه درخواست می شود با مشارکت حداکثری در اجرای این طرح، در اعتلای جایگاه واقعی دانشگاه و نیل به اهداف عالیه آن مشارکت فعال داشته باشند.

Template Design:Dima Group